T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Burdur İl Halk Kütüphanesi

Kütüphanemizin Hizmete Açılması Hakkında

KAMUOYUNA DUYURULUR!...

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞIMIZA BAĞLI HALK KÜTÜPHANELERİ
01 HAZİRAN 2020 TARİHİNDE AÇILIYOR.

Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan koronavirüsün (COVID-19) toplum sağlığına tehdit oluşturması sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı tüm halk kütüphaneleri 16 Mart 2020 tarihinden 01.06.2020 tarihine kadar geçici olarak kapatılmıştı.

1 Haziran 2020'de tekrar açılacak olan İlimizdeki tüm halk kütüphanelerinde; Covid-19 ile mücadele kapsamında, halk kütüphanelerimizin mekansal özellik ve kapasitelerine göre belirlenen kurallar doğrultusunda, Haziran ayında, hafta içi; Pazartesi-Cuma gün ve arasında, mesai saatleri (08.30-17.30) içerisinde okuyucularımıza hizmet verilecektir.

01.06 2020 Pazartesi gününden itibaren; Burdur İl Halk Kütüphanemiz, sosyal mesafe ve aşağıdaki esaslara azami ölçüde dikkat edilecek şekilde kullanıcılarımıza hizmet vermeye başlayacaktır.

A) Kütüphanenin Açık Olduğu Saatler ve Kullanıcı Kapasitesi:

1) Haziran ayı boyunca kütüphanemiz hafta içi (Pazartesi-Cuma) mesai saatleri (08.30-17.30) içerisinde hizmet verecektir.
2) Kütüphanemizde sosyal mesafe kurallarına uyacak şekilde aynı anda 140 kişiye (100 Kişilik Ders Çalışma ve 40 Kişilik Ödünç Alıp-Verme Kontenjanı olarak) hizmet verecektir.

B) Genel Olarak Dikkat Edilecek Esaslar:

1) Kullanıcılarımız kesinlikle maske, mesafe ve hijyen şartlarına dikkat edeceklerdir.
2) Ateş, Öksürük, Burun Akıntısı ve Nefes Darlığı gibi belirtileri olan kullanıcılarımız kütüphanemize alınmayacaktır.
Ayrıca Kütüphanemizde Haziran ayı içerisinde kurs, özel ders çalışma alanları, atölye çalışmaları, sinema gösterimi gibi toplu etkinlikler olmayacaktır.


Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur.