T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Burdur İl Halk Kütüphanesi

Çalışma Saatlerimiz

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün 24 Temmuz 2012 tarihli ve 164493 sayılı, 2012/07 nolu Genelgelerinin 15. Maddesi gereğinceyıl boyunca haftanın 6 günü açık, Pazar günü kapalı tutulmaktadır.Bağlı birimlerimizden Depremevleri Halk Kütüphanesi ve Kozluca Semih Serdar Özveren Halk Kütüphanesi haftanın 5 günü açık, Pazar ve Pazartesi günleri kapalıdır. Gezici kütüphane otobüsü "cmartesi ve pazar" günleri hariç haftanın 5 günü hizmet vermektedir.

     İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve bağlı birimleri Vilayet Makamınca saptanan Yaz / Kış mesai saatlerine uyar. İl Halk Kütüphanesinde Cumartesi günleri 2 memur ve 1 hizmetli personel nöbetçi personel olarak görev yapar. Nöbetçi personel nöbet izinlerini idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullanır. Öğle tatilinde görev yapan nöbetçi personel ise, mesai bitiminden 1-1.5 saat önce çıkarak öğle tatili iznini kullanmış olur.

     Depremevleri Halk Kütüphanesi ve Kozluca S.S. Özveren Halk Kütüphanesinde yeterli personel bulunmadığından dolayı, Kütüphane Cumartesi günü açık tutulur personel Pazar ve Pazartesi günleri hafta sonu tatilini beraber kullanırlar.

     Gezici Kütüphane Otobüsü, Vilayet Makamından alınan 26/01/2020 gün ve 202.04/11 sayılı onayları ile Gezici Kütüphane Hizmet Programına göre; (15 yerleşim Yeri) Demremevleri,Akyaka,Yazıköy,Yarıköy,Beşkavak,Kayış,Çatağıl,Kayaaltı,Bayındır,Büğdüz,Çine,Taşkapı,Askeriye,Gökçebağ köy Meydanlarına belirlenen günlerde hizmet götürülmektedir.


ÖNEMLİ HATIRLATMA:

COVİD-19 Sebebiyle Kütüphanemizin Çalışma Saatleri Güncellenmiştir.

Hafta İçi: 08:30-17:30

Hafta Sonu: Kapalı